Jump to content

Pytania i odpowiedzi


Ego

Recommended Posts

dobry ruch! nie było wiadomo za bardzo, w którym zadawać pytania.

 

no i już mam pierwsze.. w jednym z wątków zobaczyłem taki screen

http://i.imgur.com/sVQc9.png

i pytanie - gdzie mogę takie zsumowane statystki dotyczące miast znaleźć, bo by się przydały, a nie potrafię wynaleźć takiej zakładki nigdzie.

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze jedno.. jak poprawić morale zawodnika, po przegranej, żeby ten pasek znów cały miał zielony? powiedzieli mi na ang. żeby zmieniać ubrania regularnie, kupiłem mu nowe, ale tak od razu raczej nic nie podskoczyło.. to się odbywa z jakimś opóźnieniem, czy stopniowo? jak to działa?

Link to comment
Share on other sites

Statystyki dotyczące miast znajdziesz w w karcie przy zakładaniu swojego biznesu (http://mmatycoon.com/startnewcompany.php). Manualnie odnaleźć można to klikając "My Buisnesses" (ikonka managera) w menu pod banerem VIP, następnie po lewej stronie na górze "Start new company".

 

Poprawić morale można przez zmienianie ubrań oraz lot prywatnym samolotem. Zmiana ciuchów powinna wystarczyć, to jednak trochę potrwa. Gdy potrzebujesz poprawić morale w szybkim tempie to zmieniaj ciuchy gdy ich stan spadnie ze 150 do 142, to jest chyba co cztery dni. Wówczas wzrost powinien być dość szybki. Jeśli zaś morale wymagają natychmiastowej poprawy można zarezerwować krótki lot prywatnym samolotem, wystarczy by trwał od 2 do 4 godzin, samolot musi posiadać większość udogodnień. Jeszcze nie korzystałem z drugiego sposobu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

mam kolejne pytanko.. więc stworzyłem 18to letniego fightera, co on powinien teraz robić? tylko trenować? do ilu lat tak, jeśli tak? a może walczyć, w QFC, czy może podpisać kontrakt z organizacją?

 

generalnie.. jak prowadzić karierę takiego od 18 lat?

Link to comment
Share on other sites

Witam

Dostałem ofertę walki od szefa organizacji z tym ze jest on w innym mieście, mam niby tam dolecieć na walkę. Pytanie kiedy? w dzień walki? jak zarezerwować bilet? ile to w ogóle kosztuje?? (Z New York do Rio)

ja właśnie tak lecę nawet na kilka godzin przed walką jutro.. więc powiem Ci co z tego wyszło, jeśli oczywiście nie zawalę tych walk :P

 

a loty rezerwujesz pod ikonką samolotu - tam wybierasz sobie skąd dokąd chcesz złapać samolot, ja rezerwuję te prywatnymi jetami co jest dosyć drogie, ale czy są jakieś zwykłe przeloty regularne - tańsze, do tego jeszcze nie doszedłem :D

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że to jednak ta sama tabela, tyle, że z czasem uległa zmianie i stąd pewne różnice.

a jeszcze przy okazji, bo właśnie natrafiłem na tę tabelę.. ona jest w opcjach rezerwowania samolotu właśnie - Instant Flights

może komuś się to przyda.. przydatne statystyki ^^

Link to comment
Share on other sites

ja właśnie tak lecę nawet na kilka godzin przed walką jutro.. więc powiem Ci co z tego wyszło, jeśli oczywiście nie zawalę tych walk :P

 

a loty rezerwujesz pod ikonką samolotu - tam wybierasz sobie skąd dokąd chcesz złapać samolot, ja rezerwuję te prywatnymi jetami co jest dosyć drogie, ale czy są jakieś zwykłe przeloty regularne - tańsze, do tego jeszcze nie doszedłem :D

Ok już łapię to, oczywiście wybieram samo "Visit"? Bo "change base" to zapewne przeprowadzka na stałe? No i pewnie po walce muszę jeszcze sobie powrót zarezerwować?? ehh

Link to comment
Share on other sites

Ok już łapię to, oczywiście wybieram samo "Visit"? Bo "change base" to zapewne przeprowadzka na stałe? No i pewnie po walce muszę jeszcze sobie powrót zarezerwować?? ehh

tak Visit, jak mówisz, tamtego drugiego jeszcze nie próbowałem w mojej karierze tutaj.. :D oczywiście bilety powrotne też kupuję. jak go zostawisz w innym mieście to chyba kaska za hotel będzie uciekać.. z tego co tam się zdążyłem zorientować.

Link to comment
Share on other sites

mam kolejne pytanko.. więc stworzyłem 18to letniego fightera, co on powinien teraz robić? tylko trenować? do ilu lat tak, jeśli tak? a może walczyć, w QFC, czy może podpisać kontrakt z organizacją?

 

generalnie.. jak prowadzić karierę takiego od 18 lat?

Trochę się rozwinę by rozwiać wszelkie wątpliwości.
Tworząc projekt - młodego zawodnika zawsze ustawiamy 18 lat (chyba, że stać nas na 16). Jeśli chodzi o fizyczne atrybuty to zadbajmy o to by były one możliwie najbardziej naturalne. Współczynnik wagi do wzrostu być może nie jest aż tak istotny, ma jednak pewien wpływ, który będzie bardziej istotny na najwyższym poziomie. Najlepiej jest tworzyć zawodników w kategoriach 155 lbs, 170 lbs, 185 lbs, 205 lbs, 265 lbs. To główne kategorie wagowe w grze, jest w nich większa konkurencja.
Oto maksymalna ilość kilogramów jaką zawodnicy mogą zrzucić przed walką:
171 = 077.5 Kg | 016lbs = 07.2 Kg Light Weight
187 = 084.8 Kg | 017lbs = 07.7 Kg Welter Weight
204 = 092.5 Kg | 019lbs = 08.6 Kg Middle Weight
226 = 102.5 Kg | 021lbs = 09.5 Kg Light Heavy Weight
292 = 132.4 Kg | 027lbs = 12.2 Kg Heavy Weight
Zalecam jednak aby naturalna waga zawodnika wynosiła do 10 lbs więcej niż limit kategorii. Ilość kilogramów jaką można ściąć jest zależna od kondycji zawodnika. Waga zawodnika ma wpływ na jego szybkość. Im mniejsza waga tym szybszy zawodnik, spotkałem się zaś z opinią, że większa waga nie ma realnego wpływu na siłę ciosu, nie ma więc potrzeby tworzyć zawodników z dużą ilością kilogramów do ścięcia.
Wzrost dla zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych:
178 to 183 dla Light Weight (155lbs)
180 to 185 dla Welter Weight (170lbs)
182 to 187 dla Middle Weight (185lbs)
184 to 189 dla Light Heavy Weight (205lbs)
190 to 200 dla Heavy Weight (265lbs)
Wysocy zawodnicy bywają łatwiej obaleni, niscy mają stosunkowo mały zasięg. Należy więc to wypośrodkować.
Jeśli chodzi o skille tworzonych zawodników, to proponuję głównie takie zestawienie:
110 Boxing, 10 for Wrestling
110 Punches
110 Striking defense
110 Takedown D
8 Clinchwork
Cała reszta po 1 punkcie. Teraz cechy fizyczne:
1 Agility
1 Flexibility
1 Speed
78 Strength
110 Conditioning
1 Balance
Niektórzy uważaja, że najszybciej trenuje się Cardio i Strenght w związku z czym radzą by początkowo dać 1 punkt do siły i 10 do kondycji, resztę rozłożyć w inne atrybuty fizyczne, osobiście się z tym nie zgadzam.
Jako ukryte cechy polecam:
Natural KO power
Granite chin
Strong Heart
Oczywiście można stworzyć zawodnika inaczej, ale to o czym koniecznie należy pamiętać to, że trening umiejętności stopniowo staje się bardziej czasochłonny. Podniesienie umiejetności z poziomu od 1 do 10 będzie trwało znacznie krócej niż z 80 do 90. Także najlepiej jest ustawić na maska jak najwięcej umiejętności, resztę podrasować podczas treningu.
Po stworzeniu zawodnika powinno się sprawdzić jego szybkość nauki:
Pobieramy stosowny do tego program, w zależności od przeglądarki.
Firefox
Ściągamy i instalujemy Greasemonkey.
Kupiujemy skrypt.
Odnajdujemy ikonę Greasemonkey w prawym górnym roku Firefox, klikamy na strzałkę w dół by otworzyć ustawienia.
Wybieramy "New User Script...".
Jeśli mamy w schowku skopiowany skrypt wybieramy "Use Script From Clipboard".
Zapisujemy skrypt i gotowe.
Chrome
Pobieramy i instalujemy Tampermonkey.
Kopiujemy skrypt.
Odszukujemy ikone Tampermonkey w prawym górnym rogu Chrome i klikamy na niego.
Wybieramy "Add new script...".
Wklejamy skrypt i zapisujemy.
Teraz aby sprawdzić szybkość nauki wybieramy umiejętność zawodnika, tą w której ma 1 punkt umiejętności. Wybieramy trening z trenerem Elite, istotne by w treningu udział brał jeden - testowany zawodnik. Ten sam trening odbyć się musi jednego dnia dwa razy. Po zakończeniu drugiego treningu wchodzimy w http://www.mmatycoon.com/mystatssnapshot.php, z listy wybieramy sprawdzany skill i klikamy na niego. Wówczas wyświetli się jego wartość.
Jeśli po dniu treningu poziom umiejętności wynosi 5 lub mniej to zawodnik uczy się bardzo powoli i powinien zostać zwolniony. Z tego co wiem 7,5 punta dziennie to maksymalna prędkość nauki.
Pierwsze miesiące po stworzeniu zawodnika powinno się poświęcić na:
1. Trening cech fizycznych. Radzę poświęcić 6 sesji treningowych w ciągu tygodnia na Circuit Training, resztę poświęcić treningowi siły oraz cardio, aż do momentu gdy cardio osiągnie poziom Elite.
2. Następnie zwiększamy ilość treningów Circuit Training, aż do momentu gdy wszystkie parametry sięgną poziomu Superb.
3. Boxing jak wiadomo jest dominującą umiejętnością więc po podciągnięciu atrybutów fizycznych powinno się skupić na sparingach Boxing, Punching and Strike Defense. Warto dodać także Clinchwork, Takedown Defense, Wrestling Sparring and Muay Thai sparring.
4. Po 3-4 miesiącach zawodnik powinien być dobrze przygotowany do debiutu w organizacji z ograniczeniem ID.
Zawodnika należy także dość wcześnie przetestować. Aby to zrobić należy zapisać go na walkę QFC gdy jego całkowity poziom umiejętności zbliża się do 950 punktów. Wówczas zawodnik bierze udział w QFC poziom 1 gdzie walczą tylko zawodnicy, których suma punktów umiejętności nie przekracza 1000 punktów. Zawodni mają więc teoretycznie równe szanse. Takie walki można odbyć dwie, choć jedna też powinna wystarczyć. Ma ona pozwolić nam poznać ukryte cechy naszego zawodnika. Cześć informacji możemy poznać dzięki Tale of the tape, reszta wynika z obserwacji. Jeśli zawodnik przegrywa z powodu rozcięć, daje się łatwo znokautować lub przegrywa przez decyzję, mimo, iż na papierze miał spore szanse to może oznaczać, że nie osiągnie w przyszłości zbyt wiele.
Warto zapamiętać, że QFC powinno się stosować głównie do testowania projektów lub do poprawy rekordu doświadczonego zawodnika zwerbowanego z listy free agents. W innym wypadku możemy paść ofiarą zawodnika o kilka razy lepiej wytrenowanego. Do testu zawodnika, którego poziom umiejętności przekracza 1000 punktów o wiele lepiej sprawdzają się organizacje ID restricted.
Kilka rad odnośnie treningu:
- Najwydajniejszy trening gwarantują prywatne siłownie, gdzie zawodnicy trenują sam na sam z trenerem.
- Zawsze staramy się wybrać trenera, który jest wolny, aby zawodnik trenował sam na sam z trenerem. Jeśli jest to niemożliwe wybieramy trenng z najmniejszą ilością zawodników ustawionych na ten trening (zasada ta nie tyczy się sparingu - tam muszą być inni zawodnicy by miało to jakiś sens).
- Zawsze ustawiamy co najmniej 1 sesję na tydzień Circuit Training aby utrzymać umiejętności fizyczne na stałym poziomie.
- Nigdy nie ustawiamy sparingów pod rząd (Wednesday PM i AM).
- Dbamy o to aby kondycja zawodnika nie spadła poniżej 80% podcas treningu, gdyż staje się on wówczas mniej efektywny.
- Zawsze zaznaczamy vending podczas treningu.
- Zawsze stosujemy suplementy.
- Sparujemy co najmniej 4 razy w tygodniu, najlepiej 6. Zapewnia to przyrost primary skills oraz odciąża trenerów.

 

Witam

Dostałem ofertę walki od szefa organizacji z tym ze jest on w innym mieście, mam niby tam dolecieć na walkę. Pytanie kiedy? w dzień walki? jak zarezerwować bilet? ile to w ogóle kosztuje?? (Z New York do Rio)

 

Tak jak napisał rastaman - masz dwa wyjścia: lot samolotem publicznym lub prywatnym. Początkowo lot prywatnym samolotem może ze względów na koszty przewyższać nasze możliwości. Różnica między lotami jest taka - lot samolotem prywatnym jest szybszy i zamiast męczyć zawodnika jak lot klasyczny zapewnia mu regenerację.

 

Oczywiście jeśli lecisz jedynie na walkę to wybieramy "Visit", tutaj znajdziesz cennik lotów. Obrazuje on także zużycie energii, trzeba więc zaplanować tak lot, aby zawodnik na miejscu zdążył odpocząć na tyle by w pełni zregenerowała się jego energia. Każdy dzień pobytu poza bazą sprawia, że z konta zawodnika odejmowana jest kwota za hotel.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Trochę się rozwinę by rozwiać wszelkie wątpliwości.
Tworząc projekt - młodego zawodnika zawsze ustawiamy 18 lat (chyba, że stać nas na 16). Jeśli chodzi o fizyczne atrybuty to zadbajmy o to by były one możliwie najbardziej naturalne. Współczynnik wagi do wzrostu być może nie jest aż tak istotny, ma jednak pewien wpływ, który będzie bardziej istotny na najwyższym poziomie. Najlepiej jest tworzyć zawodników w kategoriach 155 lbs, 170 lbs, 185 lbs, 205 lbs, 265 lbs. To główne kategorie wagowe w grze, jest w nich większa konkurencja.
Oto maksymalna ilość kilogramów jaką zawodnicy mogą zrzucić przed walką:
171 = 077.5 Kg | 016lbs = 07.2 Kg Light Weight
187 = 084.8 Kg | 017lbs = 07.7 Kg Welter Weight
204 = 092.5 Kg | 019lbs = 08.6 Kg Middle Weight
226 = 102.5 Kg | 021lbs = 09.5 Kg Light Heavy Weight
292 = 132.4 Kg | 027lbs = 12.2 Kg Heavy Weight
Zalecam jednak aby naturalna waga zawodnika wynosiła do 10 lbs więcej niż limit kategorii. Ilość kilogramów jaką można ściąć jest zależna od kondycji zawodnika. Waga zawodnika ma wpływ na jego szybkość. Im mniejsza waga tym szybszy zawodnik, spotkałem się zaś z opinią, że większa waga nie ma realnego wpływu na siłę ciosu, nie ma więc potrzeby tworzyć zawodników z dużą ilością kilogramów do ścięcia.
Wzrost dla zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych:
178 to 183 dla Light Weight (155lbs)
180 to 185 dla Welter Weight (170lbs)
182 to 187 dla Middle Weight (185lbs)
184 to 189 dla Light Heavy Weight (205lbs)
190 to 200 dla Heavy Weight (265lbs)
Wysocy zawodnicy bywają łatwiej obaleni, niscy mają stosunkowo mały zasięg. Należy więc to wypośrodkować.
Jeśli chodzi o skille tworzonych zawodników, to proponuję głównie takie zestawienie:
110 Boxing, 12 for Wrestling
110 punching
110 Striking defense
110 for Takedown D
12 for clinchwork
1 Agility
1 Flexibility
1 Speed
79 Strength
110 Conditioning
1 Balance
Niektórzy uważaja, że najszybciej trenuje się Cardio i Strenght, osobiście się z tym nie zgadzam.
Jako ukryte cechy polecam:
Natural KO power
Granite chin
Strong Heart
Oczywiście można stworzyć zawodnika inaczej, ale to o czym koniecznie należy pamiętać to, że trening umiejętności stopniowo staje się bardziej czasochłonny. Podniesienie umiejetności z poziomu od 1 do 10 będzie trwało znacznie krócej niż z 80 do 90. Także najlepiej jest ustawić na maska jak najwięcej umiejętności, resztę podrasować podczas treningu.
Po stworzeniu zawodnika powinno się sprawdzić jego szybkość nauki:
Pobieramy stosowny do tego program, w zależności od przeglądarki.
Firefox
Ściągamy i instalujemy Greasemonkey.
Kupiujemy skrypt.
Odnajdujemy ikonę Greasemonkey w prawym górnym roku Firefox, klikamy na strzałkę w dół by otworzyć ustawienia.
Wybieramy "New User Script...".
Jeśli mamy w schowku skopiowany skrypt wybieramy "Use Script From Clipboard".
Zapisujemy skrypt i gotowe.
Chrome
Pobieramy i instalujemy Tampermonkey.
Kopiujemy skrypt.
Odszukujemy ikone Tampermonkey w prawym górnym rogu Chrome i klikamy na niego.
Wybieramy "Add new script...".
Wklejamy skrypt i zapisujemy.
Teraz aby sprawdzić szybkość nauki wybieramy umiejętność zawodnika, tą w której ma 1 punkt umiejętności. Wybieramy trening z trenerem Elite, istotne by w treningu udział brał jeden - testowany zawodnik. Ten sam trening odbyć się musi jednego dnia dwa razy. Po zakończeniu drugiego treningu wchodzimy w http://www.mmatycoon.com/mystatssnapshot.php, z listy wybieramy sprawdzany skill i klikamy na niego. Wówczas wyświetli się jego wartość.
Jeśli po dniu treningu poziom umiejętności wynosi 5 lub mniej to zawodnik uczy się bardzo powoli i powinien zostać zwolniony. Z tego co wiem 7,5 punta dziennie to maksymalna prędkość nauki.
Pierwsze miesiące po stworzeniu zawodnika powinno się poświęcić na:
1. Trening cech fizycznych. Radzę poświęcić 6 sesji treningowych w ciągu tygodnia na Circuit Training, resztę poświęcić treningowi siły oraz cardio, aż do momentu gdy cardio osiągnie poziom Elite.
2. Następnie zwiększamy ilość treningów Circuit Training, aż do momentu gdy wszystkie parametry sięgną poziomu Superb.
3. Boxing jak wiadomo jest dominującą umiejętnością więc po podciągnięciu atrybutów fizycznych powinno się skupić na sparingach Boxing, Punching and Strike Defense. Warto dodać także Clinchwork, Takedown Defense, Wrestling Sparring and Muay Thai sparring.
4. Po 3-4 miesiącach zawodnik powinien być dobrze przygotowany do debiutu w organizacji z ograniczeniem ID.
Zawodnika należy także dość wcześnie przetestować. Aby to zrobić należy zapisać go na walkę QFC gdy jego całkowity poziom umiejętności zbliża się do 950 punktów. Wówczas zawodnik bierze udział w QFC poziom 1 gdzie walczą tylko zawodnicy, których suma punktów umiejętności nie przekracza 1000 punktów. Zawodni mają więc teoretycznie równe szanse. Takie walki można odbyć dwie, choć jedna też powinna wystarczyć. Ma ona pozwolić nam poznać ukryte cechy naszego zawodnika. Cześć informacji możemy poznać dzięki Tale of the tape, reszta wynika z obserwacji. Jeśli zawodnik przegrywa z powodu rozcięć, daje się łatwo znokautować lub przegrywa przez decyzję, mimo, iż na papierze miał spore szanse to może oznaczać, że nie osiągnie w przyszłości zbyt wiele.
Warto zapamiętać, że QFC powinno się stosować głównie do testowania projektów lub do poprawy rekordu doświadczonego zawodnika zwerbowanego z listy free agents. W innym wypadku możemy paść ofiarą zawodnika o kilka razy lepiej wytrenowanego. Do testu zawodnika, którego poziom umiejętności przekracza 1000 punktów o wiele lepiej sprawdzają się organizacje ID restricted.
Kilka rad odnośnie treningu:
- Najwydajniejszy trening gwarantują prywatne siłownie, gdzie zawodnicy trenują sam na sam z trenerem.
- Zawsze staramy się wybrać trenera, który jest wolny, aby zawodnik trenował sam na sam z trenerem. Jeśli jest to niemożliwe wybieramy trenng z najmniejszą ilością zawodników ustawionych na ten trening (zasada ta nie tyczy się sparingu - tam muszą być inni zawodnicy by miało to jakiś sens).
- Zawsze ustawiamy co najmniej 1 sesję na tydzień Circuit Training aby utrzymać umiejętności fizyczne na stałym poziomie.
- Nigdy nie ustawiamy sparingów pod rząd (Wednesday PM i AM).
- Dbamy o to aby kondycja zawodnika nie spadła poniżej 80% podcas treningu, gdyż staje się on wówczas mniej efektywny.
- Zawsze zaznaczamy vending podczas treningu.
- Zawsze stosujemy suplementy.
- Sparujemy co najmniej 4 razy w tygodniu, najlepiej 6. Zapewnia to przyrost primary skills oraz odciąża trenerów.

 

 

Tak jak napisał rastaman - masz dwa wyjścia: lot samolotem publicznym lub prywatnym. Początkowo lot prywatnym samolotem może ze względów na koszty przewyższać nasze możliwości. Różnica między lotami jest taka - lot samolotem prywatnym jest szybszy i zamiast męczyć zawodnika jak lot klasyczny zapewnia mu regenerację.

 

Oczywiście jeśli lecisz jedynie na walkę to wybieramy "Visit", tutaj znajdziesz cennik lotów. Obrazuje on także zużycie energii, trzeba więc zaplanować tak lot, aby zawodnik na miejscu zdążył odpocząć na tyle by w pełni zregenerowała się jego energia. Każdy dzień pobytu poza bazą sprawia, że z konta zawodnika odejmowana jest kwota za hotel.

 

wow, dzięki za te wszystkie rady! mnóstwo się dowiedziałem ^^

na razie stworzyłem takiego wg przepisu z tego wątku ang. http://www.mmatycoon.com/forums/index.php?showtopic=20356

ten "typ muay thai", ale następnego planuję takiego pięściarza właśnie. pytanie.. czy można tu odnieść w ogóle sukces zawodnikiem lubującym się w BJJ? :>

Link to comment
Share on other sites

wow, dzięki za te wszystkie rady! mnóstwo się dowiedziałem ^^

na razie stworzyłem takiego wg przepisu z tego wątku ang. http://www.mmatycoon.com/forums/index.php?showtopic=20356

ten "typ muay thai", ale następnego planuję takiego pięściarza właśnie. pytanie.. czy można tu odnieść w ogóle sukces zawodnikiem lubującym się w BJJ? :>

 

Oczywiście, że da się odnosić sukcesy zawodnikami nastawionymi na BJJ. Wymaga to jednak większej ilości pobocznych umiejętności. Bokser wymaga głownie Punches, Striking D, Takedown D plus Clinchwork. Natomiast zawodnik nastawiony na BJJ musi mieć solidne zapasy i BJJ oraz Striking D, Takedown O, Clinchwork, Submissions, Def Grap oraz Transitions. W dodatku jeśli zawodnik ma dobre Striking D, ale za to słaby Boxing wciąż jest bardzo podatny na ataki bokserskie. Także taki zawodnik wymaga dużo więcej treningu na najwyższym poziomie by stać się skutecznym.

Jeśli chodzi o build muay thai to widzę go pierwszy raz. Nie wiem czy dobrym pomysłem jest pakowanie tyle w łokcie / kolana. Zawodnik ma pewien maksymalny pułap punktów do rozdzielenia, sięga on okolic 2750 punktów. Łokcie to może być strata sporej ilości punktów (110), gdyż na najwyższym poziomie mają już niewielkie znaczenie. Poza tym ten build ma sporo luk więc długo będzie trzeba czekać zanim stanie się zdatny do walki, a bez Striking D nie ma większych szans wykazać się w walce testowej. Ale za to jak już podszkolisz podstawowe umiejętności to będzie to zawodnik przekrojowy.

Prawda jest taka, że buildów dla projektów jest pewnie tyle ilu jest graczy, trzeba wypatrzyć coś dla siebie.

Link to comment
Share on other sites

 

Ale za to jak już podszkolisz podstawowe umiejętności to będzie to zawodnik przekrojowy.

no właśnie, bo ten bokser taki przewidywalny.. wiadomo z góry co będę robił w walce.. choć z drugiej strony przewidzieć, a się obronić przed tym, to co innego :D następnego zrobię boksera :D

 

kolejne pytanie.. dołączając do gry stworzyłem 4 zawodników, nie mając takiego większego pojęcia co i jak, nie są tragiczni, bo sugerowałem się tymi proponowanymi przez grę typami przy rozdzielaniu punktów, ale tak czy tak chciałbym się ich pozbyć... problem tylko w tym, że mają popodpisywane kontrakty z organizacjami/sponsorami.. i nie wiem, czy jak ich wywalę, to taki właściciel organizacji nie będzie miał jakichś pretensji.. nie straci na tym? jak to jest przyjęte w społeczności - to normalna praktyka, czy raczej poczekać aż odbębnią te pozostałe im 3,4 zakontraktowane walki i dopiero zwolnić? trochę nie chce mi się czekać tak długo szczerze mówiąc.. ale też chciałbym zawalczyć z nowymi w tej organizacji, dlatego nie chcę zrazić do siebie właściciela :P

Link to comment
Share on other sites

Sam prowadzę organizację od dłuższego czasu i z doświadczenia wiem, że porzucanie zawodników będących wciąż na kontrakcie to powszechna praktyka. Jednak niekiedy byłem tym informowany przed czasem, zawsze wyrażałem zgodę. Jedyne co traci właściciel organizacji w takiej sytuacji to bonus za podpisanie kontraktu.

Najlepiej powiedz szczerze dlaczego chcesz się ich pozbyć, a właściciel z pewnością nie będzie miał do Ciebie pretensji. Poza tym jako VIP możesz zwolnić jednego zawodnika za darmo co 15 dni lub jeśli chcesz to przyspieszyć to za każdy dzień możesz zapłacić dniem z puli VIP.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o skille tworzonych zawodników, to proponuję głównie takie zestawienie:
110 Boxing, 12 for Wrestling
110 punching
110 Striking defense
110 for Takedown D
12 for clinchwork
1 Agility
1 Flexibility
1 Speed
79 Strength
110 Conditioning
1 Balance
Niektórzy uważaja, że najszybciej trenuje się Cardio i Strenght, osobiście się z tym nie zgadzam.
Jako ukryte cechy polecam:
Natural KO power
Granite chin
Strong Heart

mam jeszcze pytanie odnośnie tego "buildu", bo właśnie się bawię.,

i np. proponujesz "110 Boxing, 12 for Wrestling", ale wtedy zostaje już 0 punktów na przydzielenie po tym 1nym wymaganym w BJJ i MT.. nie wiem, czy to kwestia iż coś się zmieniło, mniej punktów do rozdzielenia jest czy co.. taki sam problem w tych następnych skillach, brakuje punktów by po 1 obdzielić tamtą całą resztę, jeśli dam po 110 w te 3, które wskazujesz i 12 w clinchwork.. z czego to może wynikać, że tych punktów brakuje kilku wszędzie?

Link to comment
Share on other sites

jeszcze jedno.. napisałeś "Radzę poświęcić 6 sesji treningowych w ciągu tygodnia na Circuit Training", chodzi o Circuit Training Gneral, czy ogólnie na różne jego rodzaje.. speed, balance..? czy w ogóle opłaca się robić ten 'general'?

Link to comment
Share on other sites

ego. jeszcze jedno..

 

"Po zakończeniu drugiego treningu wchodzimy w http://www.mmatycoon...atssnapshot.php,"

 

jak wejść w to z gry, nie klikając na ten Twój link? nie wiem gdzie to znaleźć

 

 

eh, i jeszcze

 

"Wybieramy trening z trenerem Elite"

 

co to właściwie oznacza trener Elite.. czyli jaki dla np. umiejętności 'Kicks' czy jakiejkolwiek z tych.. skoro trenerzy są opisani tylko pod względem tych conditioning, boxing, bjj, wrestling, MT? czyli z jakim "coachem elite" mam testować szybkość nauki zawodnika powiedzmy robiąc test na tych kopnięciach?

 

cały czas odnoszę się do tego frag.

 

"Teraz aby sprawdzić szybkość nauki wybieramy umiejętność zawodnika, tą w której ma 1 punkt umiejętności. Wybieramy trening z trenerem Elite, istotne by w treningu udział brał jeden - testowany zawodnik. Ten sam trening odbyć się musi jednego dnia dwa razy. Po zakończeniu drugiego treningu wchodzimy w http://www.mmatycoon...atssnapshot.php, z listy wybieramy sprawdzany skill i klikamy na niego. Wówczas wyświetli się jego wartość."

Link to comment
Share on other sites

ah, czyli jednego na 15 dni tylko mogę wywalić.. to jednak sobie trochę poczekam :D

 

a propos, gdzie znajdę zakładkę z informacjami dotyczącymi mojego konta - ile zostało mi vipa itp. nigdzie nie mogę tego znaleźć..

 

Aby sprawdzić ile dni konta VIP nam zostało klikamy na baner z anpisem "VIP" między Buzz a spoiler /news, dokładniej między ikonkami pod Buzz-em a ikonkami z konta VIP. Nie wiem jak to lepiej opisać :D

 

mam jeszcze pytanie odnośnie tego "buildu", bo właśnie się bawię.,

i np. proponujesz "110 Boxing, 12 for Wrestling", ale wtedy zostaje już 0 punktów na przydzielenie po tym 1nym wymaganym w BJJ i MT.. nie wiem, czy to kwestia iż coś się zmieniło, mniej punktów do rozdzielenia jest czy co.. taki sam problem w tych następnych skillach, brakuje punktów by po 1 obdzielić tamtą całą resztę, jeśli dam po 110 w te 3, które wskazujesz i 12 w clinchwork.. z czego to może wynikać, że tych punktów brakuje kilku wszędzie?

 

Gdy pisałem ten post miałem zajęte wszystkie sloty na zawodników, nie mogłem więc przejść do opcji kreacji by sprawdzić dokładnie ile jest punktów... pisałem to z pamięci dlatego zabrakło kilku punktów, ale już edytowałem post i naniosłem poprawki.

 

jeszcze jedno.. napisałeś "Radzę poświęcić 6 sesji treningowych w ciągu tygodnia na Circuit Training", chodzi o Circuit Training Gneral, czy ogólnie na różne jego rodzaje.. speed, balance..? czy w ogóle opłaca się robić ten 'general'?

 

Na początku może być General, nie zauważyłem by był mniej efektywny niż te ukierunkowane na kolejny atrybut. W dodatku zawodnik rozwija się dość równomiernie, później można nastawić się na coś konkretnego.

 

ego. jeszcze jedno..

 

"Po zakończeniu drugiego treningu wchodzimy w http://www.mmatycoon...atssnapshot.php,"

 

jak wejść w to z gry, nie klikając na ten Twój link? nie wiem gdzie to znaleźć

 

 

eh, i jeszcze

 

"Wybieramy trening z trenerem Elite"

 

co to właściwie oznacza trener Elite.. czyli jaki dla np. umiejętności 'Kicks' czy jakiejkolwiek z tych.. skoro trenerzy są opisani tylko pod względem tych conditioning, boxing, bjj, wrestling, MT? czyli z jakim "coachem elite" mam testować szybkość nauki zawodnika powiedzmy robiąc test na tych kopnięciach?

 

cały czas odnoszę się do tego frag.

 

"Teraz aby sprawdzić szybkość nauki wybieramy umiejętność zawodnika, tą w której ma 1 punkt umiejętności. Wybieramy trening z trenerem Elite, istotne by w treningu udział brał jeden - testowany zawodnik. Ten sam trening odbyć się musi jednego dnia dwa razy. Po zakończeniu drugiego treningu wchodzimy w http://www.mmatycoon...atssnapshot.php, z listy wybieramy sprawdzany skill i klikamy na niego. Wówczas wyświetli się jego wartość."

 

Aby odnaleźć "Skills Snapshota" należy kliknąć na "My Stats" ikona znajduje się w Menu pod banerem VIP, skrajnie po lewej stronie (malutki wykres słupkowy).

 

Jeśli chodzi o trenerów to polecam zapoznać się z tym artykułem w wiki (dokładniej fragment zatytułowany "Coahes"). W skrócie trenerzy z atrybutem Conditioning to trenerzy fizyczni, reszta specjalizuje się w określonej sztuce walki. Niektóre umiejętności jak "kicks" wymagają od trenera jedynie znajomości MT, zaś "clinchwork" wymaga znajomości aż trzech sztuk walki - MT, Boxing oraz Wrestling. Do tego testu należy użyć trenera, który ma stopień Elite w pewnym aspekcie i prowadzi trening, zgodny z jego umiejętnościami. Puches trenowane z Boxing Elite trenerem to wciąż nie najlepszy trening, Elite trener miałby Elite MTT i Boxing.

 

Mam nadzieję, że jest to choć w części zrozumiałe...

 

Pozdrawiam!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...