Jump to content

Mistrzostwa Polski MMA


Sohito

  

11 members have voted

  1. 1. Wiek zawodników

    • 18
      2
    • 19
      2
    • 20
      2
    • 21
      0
    • 22
      0
    • 23
      0
    • 24
      0
    • 25
      7


Recommended Posts

Witam.

Wiem, że taki pomysł pojawia się co jakiś czas, na forum średnio raz na rok, ale miło byłoby w końcu coś takiego zorganizować.

W każdym razie od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zorganizowanie Mistrzostw Polski MMA. Warunkiem uczestnictwa byłby Menedżer Polak i polski zawodnik. Do tego dołożyć określony wiek (np. 18 lat) i kategorię wagową (np. 170lbs- nie za ciężka, nie za lekka). Gdyby zebrać rozsądną liczbę zainteresowanych, podzieliłoby się wszystkich na grupy, choćby według województw, żeby nie wyszło za dużo walk. Najlepsi z grup awansowaliby naturalnie dalej, do finałów Mistrzostw Polski, Ci nieco słabsi w eliminacjach mogliby ew. dostać jeszcze szanse się odbić z jakiejś 'grupy barażowej' czy jak to nazwać, by wyłonić choćby tych, którzy mieli umiejętności, ale nie mieli szczęścia w losowaniu grup.

To taki szybki szkic, w którym nie chciałem się jeszcze wgłębiać w szczegóły, przynajmniej dopóki nie będzie wiadomo czy będą ludzie tym zainteresowani.

Co o tym myślicie?

 

P.S. Wysłałem to jako wiadomość prywatną do części menedżerów patrząc po liście wg. hype w naszym kraju

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałem dopisać, że na pewno byłoby dobrze dogadać zawczasu terminy: od kiedy można tworzyć zawodników, oraz do kiedy można ich zgłosić/wyselekcjonować- np. 1,5-2 tygodnie. Potem np. około miesiąca na trening (co łącznie z etapem selekcji/zgłoszeń dałoby 1,5 miesiaca) i walki co np. 4 tygodnie. Wszystkie okresy podaje tylko dla przykładu oczywiście ;)

Link to comment
Share on other sites

Na ten moment 10 zainteresowanych + 1 osoba zależnie od czasu, który będzie miała. Na 11 PW, które otrzymałem ;)

 

Wygląda więc na to, że można powoli brać się za zaplanowanie jakby to miało wyglądać.

 

Organizacja

Turniej mógłby odbyć się zarówno u mnie jak i u kogoś innego w Organizacji. Lub nawet kilku jeśli taka byłaby wola ludzi- bez różnicy, sęk w tym, żeby jak największa część dochodów z Turnieju przeznaczyć do puli nagród (najlepiej całość). Myślałem też o tym, że dobrze byłoby mieć czystą kategorię wiekową, żeby wszystko było przejrzyście i na końcu ktoś mógłby zostać z pasem mistrzowskim- takie detale.

 

Finansowanie

Dobrze byłoby zapewnić uczestnikom jak najlepszą możliwość rozwoju, zwłaszcza jeśli mielibyśmy zaczynać z młodszymi zawodnikami. Wszyscy chyba wiemy ile kosztuje miesięcznie trening na dobrym poziomie. Ciężko byłoby mi to udźwignąć samemu ze względu na dotychczasowy profil mojej Organizacji, która dopiero teraz zaliczyła skok w rankingu- ale to tylko ze względu na D-Day Memorial. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc, piszcie śmiało, bo jako zawodnicy z bilansami walk 0-0, z zyskami z gal może być problem. To kolejny powód, dla którego miło byłoby mieć inne źródła finansowania tego przedsięwzięcia.

 

Zawodnicy

Tak jak już pisałem- trzeba byłoby uzgodnić wiek zawodników i kategorię wagową. U mnie w Organizacji może być pusta kategoria 170lbs, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ogólnie myślałem o 170 lub 185, bo wiadomo, że cięższe są bardziej siłowe, a lżejsze są bardziej techniczne. 170 i 185 są gdzieś tam pośrodku. Dalej ustalenie terminu od kiedy można tworzyć zawodników, oraz termin do kiedy można ich zgłaszać. Po zakończeniu zgłoszeń przydzielenie do grup/losowanie grup. Około np. miesiąc po tej dacie pierwsze walki. I od tego czasu ruszamy z turniejem, co np. 4 tygodnie kolejne gale.

 

System

Już teraz zapowiada się na to, że trzeba będzie podzielić zawodników na grupy. Bez względu na to ile osób się zgłosi, po podziale na grupy można to rozegrać w miarę szybko. Zobaczymy dalej czy najlepiej byłoby znowu zrobić jakieś grupy, czy od razu przejść do fazy pucharowej. Myślałem też o tym, by w miarę możliwości trzymać wszystkich 'w kupie'. Nawet tych, którzy odpadliby wcześniej, i im też zaoferować drabinkę turniejową o miejsca. Zapewniłoby to płynność w organizowaniu Event'ów i powstrzymałoby sytuację, gdzie po 3 walkach połowa lub 3/4 zawodników nie ma już co ze sobą zrobić, a na galach nie ma kto walczyć. To takie moje przemyślenie.

 

Wsparcie "medialne"

Myślałem też o tym, by w miarę możliwości dodawać jakieś Super-Walki jako Main Event'y, Wydarzenia Wieczoru. Wcześniej pisałem o przeznaczeniu zysków do puli nagród, ale przy startowym hype może być sytuacja, że nie będzie czego przeznaczać... Ustawienie dobrej walki jako Main Event'u podnosi sprzedaż o kilkaset biletów, co w tym przypadku mogłoby być podwojeniem sprzedaży. Jeśli ktoś miałby chętnych zawodników, którzy mogliby wpaść na jedną walkę w takim celu, na pewno by to dużo pomogło. Ja z mojej strony będę sie na pewno starał też załatwic kogoś ew. z zewnątrz do zorganizowania takiej walki.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma sensu bawić sie w cokolwiek pomiędzy 19-24. Albo robimy projekty i jedziemy 18lat, albo chcecie walczyć od razu i dajemy 25. Wszystko co pośrodku to marnowanie czasu, kasy i miejsca w rosterze.

Link to comment
Share on other sites

Dobra, to jedziemy z tym ;) napisałem do wszystkich zainteresowanych odnośnie terminu tworzenia i zgłaszania zawodników: będie to 1.07-15.07 lub jeśli będzie trzeba 15.07-31.07. Zawodnicy 25-letni, wcześniej chęć udziału wyraziło 13 osób, ew. ja 14-sty, więc liczę, że uda nam sie z tym wystartować ;)

 

Co do formuły turnieju to myślę, że najlepiej byłoby albo zrobić te 3-4 grupy, z których na koniec fazy grupowej każdy zależnie od miejsca byłby rozstawiony do fazy knockout, tj. 1. miejsca vs ostatnie miejsca, itd. Dalej jeśli faktycznie byłaby liczba zawodników niepodzielna przez 8, to wtedy zwycięzcy awansują dalej, a w pewnym momencie (1/4 lub 1/2 finału) z przegranych dobrałoby się brakującą liczbę zawodników wg. bilansu walk lub tego jak się ktoś pokazał w ostatniej walce- jest jeszcze czas żeby to dograć, zwłaszcza, że czekam na ostateczne potwierdzenia odnośnie udziału ;)

Link to comment
Share on other sites

...A ja nie dostałem PW o tym D:

 

Nie wiem jak mogłem przeoczyć, ale wysłałem PW, które poszło do wszystkich wcześniej ;)

 

Na ten moment potwierdzonych jest 9 osób, 1 niepewna, 6 czekam na odpowiedzi. Możliwe, że przez te pozostałe odpowiedzi po prostu przełożymy to właśnie na ten termin 15.07-31.07 jeśli chodzi o tworzenie zawodników- tak, żeby każdy miał możliwość wzięcia udziału. Rozumiem, że są wakacje, urlopy, więc bądźmy cierpliwi ze wszystkim. I spokojni ;)

Link to comment
Share on other sites

Termin na tworzenie i zgłaszanie zawodników będzie od 15. do 31. lipca! nie dostałem odpowiedzi od wszystkich, więc myślę, że najlepiej wybrać dalszy termin. Nie będzie dalszego przesuwania, chyba że Wy zdecydujecie inaczej ;)

 

W skrócie:

- Zawodnik stworzony pomiędzy 15.07 a 31.07

- Zawodnik w wieku 25 lat

- Zawodnik mogący walczyć w kategorii wagowej do 170lbs

- Zawodnik posiadający obywatelstwo polskie

 

To chyba wszystko ;)

 

p.s. Mam nadzieję, że tym razem wysłałem do wszystkich xD ale raczej tak ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

wielkie rozczarowanie, bo tylko 6 osob... wykruszyli sie ludzie, pierwszego/drugiego sierpnia podostawalem wiadomosci, ze jednak nie od paru osob. i tyle zostalo z chetnego kilkunastoosobowego grona. nie wiem czy kontynuujemy czy rezygnujemy. mozna zawalczyc kazdy z kazdym- moge rzucic z wlasnej kieszeni na symboliczne nagrody, np. 60-50-40-30-20-10tys.

Link to comment
Share on other sites

Witam, niestety z braku zainteresowania jestem zmuszony odwołać Mistrzostwa Polski. dzięki za chęci i gotowość, ale niestety niezależnie od nas, z kilkunastu osób gorąco zapewniających o swojej gotowości do turnieju, zgłosiło się tylko 6 osób... ogółem wielkie rozczarowanie. po konsultacji, po prostu nie ma to sensu. dzięki, i powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...