Jump to content

Newbie Guide - Czyli to co najważniejsze.

• Please log in to reply
291 replies to this topic

#21 Renzor

Renzor

White Belt

• Manager
  • 10 posts

Posted 21 March 2013 - 06:31 PM

warto robic sparingi czy lepiej skupic się na technice?
  • 0

• Guests

Posted 27 March 2013 - 09:11 PM

Zalezy. Rzadko sparuje, szczegolnie z mlodymi zawodnikami. Wole wykorzystac szybsza nauke mlodych zawodnikow do nabijania skilli a potem dobijac boks, MT i reszte sparingami - ale sa tacy ktorzy wola najpierw wysparowac sztuki walki a potem trenowac skille :) Zalezy od osoby i co kto woli ;)
  • 0

• Guests

Posted 28 March 2013 - 05:01 PM

Oczywiscie nie zapominajmy ze Conditioning jest potrzebne kazdemu. CONAJMNIEJ Wonderful (12 poziom). Jako ze Conditioning i Strenght sa ciezsze do wbicia, proponowanym sposobem jest wrzucenie max ilosci punktow w te dwie statystyki przy tworzeniu zawodnika, a potem pracowanie na Circuit Training'ach ktore zwiekszaja wszystkie statystyki fizycz ne po rowno.

Tutaj bym sie nie zgodzil. Najlepliej dac jak najnizej w sile i kondycje, gdyz sa to parametry latwe do zwiekszenia. Mi, przy uzywaniu odzywek Incrase Stamina, kondycja wskoczyaa w 25 sesji treningowych z 12 do 95,85. Przy niskich skilach wzrastalo srednio 4,5 punkta co sesje. Od 80 co 3 punkty, teraz idzie co 2,5 na sesje. Sily jeszcze nie robilem, ale po wbiciu kardio na 13 zaczne sile i wtedy napisze co ile wzrasta.

Nie uzywam polskich znakow, poniewaz potem w poscie powstaja krzaczki zamiast liter.
  • 0

• Guests

Posted 28 March 2013 - 08:09 PM

Sile nabijesz prawdopodobnie szybciej. Bedziesz potrzebowal podobnej liczby sesji, ale nie bedzie potrzeby robic sesji wypoczynkowych koniecznych przy trenowaniu kondycji "od zera" ( przy treningu kondycji od zera kondycja zabiera okolo 2,5% energii wiec najlepiej co 4-5 sesje zrobic sobie jedna wypoczynkowa ). Oczywiscie im wyzszy poziom kondycji tym tych sesji wypoczynkowych bedzie mniej.

U moich chlopcow wyglada to zwykle tak, że nabijanie sily, kondycji oraz elastycznosci ( rowniez stosunkowo bardzo szybko mozna ja podbic ) od zera do poziomu 13 zajmuje zwykle od 25 do 35 sesji treningowych.
  • 0

• Guests

Posted 28 March 2013 - 08:22 PM

no dotychczas mialem chyba z 5 przerw treningowych. Teraz zapisuje wszystko w exelu. Tak z nudow :)
  • 0

• Guests

Posted 29 March 2013 - 10:08 PM

Ja z reguly zaczynam z maxem w cardio, dzieki temu moge spokojnie trenowac praktycznie caly tydzien ;) A pozostale physicalsy tez nie trudno wbic, uzywajac odpwiednich trenerow :)
  • 0

#27 Renzor

Renzor

White Belt

• Manager
  • 10 posts

Posted 31 March 2013 - 08:50 AM

A suple? Jaka jest wasza opinia? Co najlepiej i w jakiej fazie treningu?
  • 0

• Guests

Posted 31 March 2013 - 08:48 PM

Supple:
a) muscle bulk przy treningu weight
b ) increase stamina przy treningu cardio
c) reduce energy loss przy reszcie

Jest ogromna różnica jak robisz cardio od usuless (minimalna liczba punktów jaką musisz na cardio przydzielić) z suplem b i z suplem c. Z reduce możesz tam w tygodniu 1-3 sesje więcej wciśnąć ale z Increase stamina robisz cardio znacznie szybciej. Różnica dobrych kilku sesji. U mnie zwykle zabiera 24-30 sesje do 12 cardio.

Bragi~
  • 0

• Guests

Posted 01 April 2013 - 07:31 AM

Bragi, pamietaj ze bez polskich znakow. Czytac to co napisales to meka ;)

Pamietaj ze mozesz uzywac jednego supp'sa naraz. I pamietaj - cyfra przy nich to jakosc, obecnie najwyzsza jakosc to 160 i te najlepiej kupowac ich cena to z reguly 175$+ ale i tak trzeba uwazac bo zdarzaja sie ludzie ktorzy daja 150'ki do sklepu a nazwa mowi 160 ;) patrz na hype i ranking sklepu oraz hype i ranking wlasciciela. Stworzenie 160ek nie jest tanie, wiec nowi gracze raczej nie mieliby jak ich zrobic ;)

PS. Ty takze nie uzywaj polskich znakow, forum ich nie obsluguje i wychodza dziwne krzaczki utrudniajace czytanie :)
  • 0

#30 Renzor

Renzor

White Belt

• Manager
  • 10 posts

Posted 04 April 2013 - 06:47 PM

Spoko , a zbijanie wagi? Mam zawodnika zakontraktowanego w 185 lbs a wazy 200 lbs i ciezko mu utrzymac ta niska wage. Co jechac z nim na suplach weight loss?
  • 0

• Guests

Posted 04 April 2013 - 07:45 PM

Jesli w polu "can cut to" jest 185lbs to nie musisz, bo oni automatycznie zrzucaja wage do walk, o ile moga. Wiec dopoki jest tam 185lbs albo mniej to jest dobrze. Mozesz tez zwiekszac conditioning - im wiekszy poziom tym wiecej mozesz wagi zrzucic :)
  • 0

• Guests

Posted 04 April 2013 - 08:48 PM

Spoko , a zbijanie wagi? Mam zawodnika zakontraktowanego w 185 lbs a wazy 200 lbs i ciezko mu utrzymac ta niska wage. Co jechac z nim na suplach weight loss?

Twoj zawodnik Daniel Pablo nie ma mozliwosci aby sciac wage do 185 nawet przy pelnej energii. Mozesz albo zaczac uzywac "weight loss" suppli ale w ciagu jednego dnia nie zgubisz tych lbsow, albo zwiekszyc kondycje zawodnika za pomoca treningu cardio. Wieksza kondycja -> wieksza mozliwosc sciecia wagi.

Bragi~
  • 0

#33 Renzor

Renzor

White Belt

• Manager
  • 10 posts

Posted 05 April 2013 - 05:12 PM

juz mam walke no contest. pomylilem daty myslalem ze walczy w nastepny weekend i faktycznie nie zbilem wagi a zakupilem weight loss. :) trudno. nauczka.
  • 0

• Guests

Posted 07 April 2013 - 10:20 AM

ktos tu ma moze swoj biznes z pralnia ,bo mam ok 200k to opchniecia 160 dla mnie zwrotu ,?
  • 0

• Guests

Posted 14 April 2013 - 11:26 PM

Ja mam pytanie co do treningu Weight. Rozumie ze podnosi on Strength ale czy wage rowniez? A jesli nie to czy jest jakis sposob zeby podniesc wage zawodnika?
  • 0

• Guests

Posted 15 April 2013 - 08:01 AM

Ja mam pytanie co do treningu Weight. Rozumie ze podnosi on Strength ale czy wage rowniez? A jesli nie to czy jest jakis sposob zeby podniesc wage zawodnika?

Trening weights nie podnosi wagi. Jedynie uzywanie supli weight gain spowoduje przyrost wagi zawodnika.

Bragi~
  • 1

• Guests

Posted 15 April 2013 - 10:33 AM

I przy uzywaniu tego weight gain obojetne co sie trenuje?
  • 0

• Guests

Posted 15 April 2013 - 11:12 AM

I przy uzywaniu tego weight gain obojetne co sie trenuje?

Wybacz zapomnialem o tym napisac. Obojetnie co sie trenuje.
Bragi~
  • 1

#39 Renzor

Renzor

White Belt

• Manager
  • 10 posts

Posted 15 April 2013 - 09:24 PM

ladnie waga idzie w gore po muscle bulk
  • 0

• Guests

Posted 16 April 2013 - 07:39 AM

ladnie waga idzie w gore po muscle bulk

Ze wzrostem wagi sie nie spotkalem. Ale sila przy treningu weights idzie dobrze. Podobnie jak kondycja przy treningu cardio z suplami increase stamina.

Bragi~
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users