Jump to content

Newbie Guide - Czyli to co najważniejsze.


Guest

Recommended Posts

Dzieki, rozjasniliscie mi sytuacje.

 

Zatochi725 Tak. Bylo mi bez roznicy, czy ktos sie nie skusi, by przyjac mnie do swojej prywatnej, badz, czy ktos poda adresy do sprawdzonych gymow.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jesli priorytetem jest uzyskanie jak najwiekszej ilosci sily to odpowiedni bedzie trening weights, lecz jesli chcesz podciagnac troche pozostale physicals to mozesz wrzucic w trening schedule z 2-3 obwody. Jednakze efekt (szybkosc) treningu uwarunkowany jest od kilku czynnikow - fast learning hidden zawodnika, kondycji sprzetu na silowni, jego morale i od suppli, tak jak jest to w przypadku muslce bulk i treningu weight.

 

Bragi~

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

o taka odpowiedz mi chodzilo. Dzieki wielkie!

Nie ma za co. "lecz jesli chcesz podciagnac troche pozostale physicals" zapomnialem dodac iz CT General podnosi takze sile, jednakze w mniejszym stopniu niz weights (zle skontruowalem zdanie, nie zgodnie z trescia jaka chcialem przekazac). Dla mnie na poczatku nie bylo to az tak oczywiste.

Link to comment
Share on other sites

mam jeszcze jedno pytanie dot. taktyki. O co chodzi z tym Counter Strike - Counter Grapple. Czy jak przesune bardziej na to pierwsze to bedzie mi bronil przed nokautem a jak w to drugie to bedzie bronil przed proba zejscia w parter, przy czym nie bedzie pilnowal stojki przed zaliczeniem nokautu? Nie kminie tego. Jakby kto mogl mi wytlumaczyc..

Link to comment
Share on other sites

Suwak counter strike/grapple odpowiada za ruch jaki wykona zawodnik kontrujac. Czesciej moze kontrowac uderzeniem (poprzez wieksza liczbe dana do counter strike) lub proba wejscia w clinc badz proba obalenia (poprzez suwak counter grapple, ktory dzieli sie na counter clinch i counter takedown).

 

Bragi~

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam pytanie nie dotyczace bezposrednio gry.

Jest jakis sposob, aby kupic vip'a inaczej niz przez pay pal? Za kazdym razem, kiedy przesylam kase na pay pal'a to wraca mi ona z powrotem na konto, wiec w ten sposob tego nie zrobie. :(

Link to comment
Share on other sites

Możesz kupić VIPa za kasę za gry. 300-350k za 3 miesiące + musisz pokryć koszt transferu pieniędzy.

 

A propos PayPal, czy karta z której dokonujesz zasilenia środków swego konta na PayPalu jest do tego konta podpięta? Dane dot. posiadacza karty jak i właściciela konta muszą być identyczne, karta zweryfikowana aby dokonać transferu środków.

 

Jest też druga opcja Google Checkout do którego także musisz podpiąć kartę.

 

Ostatnią opcją może być karta pre-paidowa, aczkolwiek tego Ci nie wyjaśnię gdyż nie miałem nigdy z tym styczności.

 

Bragi~

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź czy dane właściciela karty są identyczne z danymi właściciela konta PayPal i czy konto jest zweryfikowane, jeśli tak, jest jeszcze jedna możliwość zapłaty.

Swego czasu Pekao rozdawał karty do płacenia przez internet. Była to forma dla tych osób które nie chciały korzystać ze swojej głównej karty podczas dokonywania zakupów internetowych. Owa karta była oddzielnym kontem, które należało zasilić i ponosiło się za to jednorazową opłatę w wysokości 20 czy 30 zł (odejmowana była ta opłata od pierwszego zasilenia). Jeśli płacisz często przez internet i potwierdzasz transakcję 3 cyfrowym kodem karty, może sprawisz sobie taką kartę, zarejestrujesz ją i podepniesz pod konto PayPal? Taka karta może się przydać.

Link to comment
Share on other sites

Moglby mi ktos mniej wiecej wytlumaczyc jak wytrenowac zawodnika z osiemnastolatka? Czy jest tutaj jakikolwiek sens wysylania go do walki, czy jest to raczej psucie potencjalnego rekordu. Z drugiej strony mam kontrakt z federacja, bo wrzucilem go do lepszego gym'u i to kosztuje.

 

medicore boxing, useles MT, competent wrestling i blue belt bjj.

Link to comment
Share on other sites

Dużo by wyjaśniać...

No cóż, oprócz skilli jakie zawodnik ma i jakie może mieć ważniejsze są hiddensy czyli atrybuty ukryte: fast learning, granit chin, inteligence, KO power, heart, confidence, injury, cuts, experience (ten z czasem się polepsza, ale tylko ten). To jakie zawodnik będzie miał hiddeny określa się przy kreacji, tzn. system określa za pomocą tak zwanego "rzutu kością". Jest więc baaardzo mała szansa iż zawodnik będzie miał same hiddeny po 150 (maksimum).

Przegrana zawodnika pozwala określić jego confidence hidden (jeśli nie pojawia się informacja w TOT). Jeśli morale po porażce spadnie do 0%, znaczy to że zawodnik ma słaby confidence hidden, a wiąże się to z tym iż "ugnie" się pod presją (nie będzie robił nic tylko dostawał po ryju).

Najlepiej jest jak trenowany zawodnik ma dobry fast learning hidden i trenuje 1 na 1 z elite coachem (co dla wielu managerów nie jest możliwe do osiągnięcia na wczesnym etapie kariery).

Ciężko jest powiedzieć CI jak masz wytrenować zawodnika. Określ jaki styl gry preferujesz, czy chcesz mieć zapaśnika nokautującego G'n'P w parterze, parterowca co zawija przeciwników w precelek, stójkowicza. Najpierw określ styl rozwoju, potem możesz bawić się w zrobienie z zawodnika wszechstylowego wojownika (co jest możliwe).

 

Jeśli mówisz o tym zawodniku http://www.mmatycoon.com/fighterprofilepublic.php?FID=228998 to będzie walczyl on na zasadach Kickboxingu, to znaczy stójka + clinch, bez parteru.

Link to comment
Share on other sites

Akurat ten zawodnik jest zrobiony pod "build Chuck'a Liddel'a". Jak na razie bawie sie, sprawdzam i szukam punktu zaczepienia. Przyjdzie stypendium, to lece ostro z Vipem. :)

 

Przeoczylem to, ze to KT, podjaralem sie zbytnio piniendzmi, wiec nie licze na tego grajka. Z tego co widze to Ty preferujesz zawodnikow nieco starszych 24-26 wiec pewnie tez sprawdze :)

Link to comment
Share on other sites

Ja tworze ich jako 18 latków, trzymam w swej siłowni aż się rozwiną :D, część wziąłem jako free agents. Jednak zawsze jak patrze na zawodnika stworzonego przez siebie, widzę coś co trzeba poprawić, przez co moje dwa topowe projecty (Dahl & Scot) nie walczą, tylko trenują.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moglby mi ktos mniej wiecej wytlumaczyc jak wytrenowac zawodnika z osiemnastolatka? Czy jest tutaj jakikolwiek sens wysylania go do walki, czy jest to raczej psucie potencjalnego rekordu. Z drugiej strony mam kontrakt z federacja, bo wrzucilem go do lepszego gym'u i to kosztuje.

 

medicore boxing, useles MT, competent wrestling i blue belt bjj.

Wystarczy odpowiedni build i mozesz jednoczesnie walczyc i trenowac. Sprawa jest tez taka ze nie bedziesz nim walczyc co dwa dni. Jesli chcesz nim walczyc to potrzebujesz okolo 4-5 tygodni przerw miedzy walkami. Dobrze jest wtedy dobierac odpowiednio walki - na zasadzie "musze rozwinac obrone przed obaleniami...wiec powalczmy z kims kto ma zapasy" wtedy bedziesz jednoczesnie trenowal to co potrzebujesz i przygotujesz sie do walki.

 

Co do budowy 18latka - sa ogolnie dwa sposoby na sam build. Pierwszy, ktory ja preferuj - dajesz maks w jedna ze sztuk walki a potem secondariesy ktore podlegaja pod ta sztuke walki - np. Muay Thai -> Kicks, clinchwork, knees. Wrestling -> TD, TDD, GnP itp. wtedy zawodnik jest na wejsciu silny w tym co robi i mozesz skupic sie na innych aspektach

 

Drugi sposob, ktory wiem ze sprawdza sie wielu dobrym managerom - praktycznie odwrotnosc poprzedniego. Dajesz maks w jedna ze sztuk walki, ale secondariesy dajesz inne. Np. robiac zawodnika Muay Thai unikasz kopniec i klinczu. Po co? Bo kiedy trenujesz kicksy i clinchwork to rosnie ci muay thai - i z Wonderful robi sie Exceptional/Sensetional (odpowiednio 12 -> 13/14) wiec to tez jest przydatne.

 

Co do physicalsow - tu tez sa dwie szkoly. Albo full cardio, i mozesz trenowac bez problemow ale musisz poswiecic czas na CT (tez sposob ktory mimo wszystko preferuje) albo 1 w cardio i reszte dajesz w inne physicalsy i zaczynasz od wytrenowania kondycji na 13/14. Unikaj dawania na poczatku sily - bardzo, bardzo latwo ja wypracowac w krotkim czasie z suplementami Q160.

 

Co do hiddensow - warto pamietac ze to tylko bonus 30pkt przy ich wyborze. Wybranie hiddena ze szczeka na poczatku nie gwarantuje nic. Moze rzut kostka wypadnie na 0? Wtedy nasz fighter ma 30/150, co jest marnym wynikiem.

 

Uwzglednij tez ze wyzszy zawodnik bedzie mial wiekszy zasieg - ale im wysocy zawodnicy w nizszych kategoriach wagowych sa latwiej nokautowani. Podobnie jesli musza zrzucac duzo wagi. Nawet jesli nie maja z tym problemu z powiedzmy z 220 zrzucaja do 205, to wciaz ich to oslabia. Odwrotnie z kolei - nizszy zawodnik, ale ciezszy ma bonus do siły nokautu. Nie ma tego wiele, ale zawsze o cos. Dlatego ostatnio coraz wiecej zawodnikow ponizej 178-180 cm w kategoriach 205 i 265. To ma jednak tez swoj oczywisty minus - jest sie mniejszym i dysponuje sie mniejszym zasiegem. Choc co prawda sa zawodnicy ktorym to nie przeszkadza w niczym.

Link to comment
Share on other sites

"Wystarczy odpowiedni build i mozesz jednoczesnie walczyc i trenowac. Sprawa jest tez taka ze nie bedziesz nim walczyc co dwa dni. Jesli chcesz nim walczyc to potrzebujesz okolo 4-5 tygodni przerw miedzy walkami. Dobrze jest wtedy dobierac odpowiednio walki - na zasadzie "musze rozwinac obrone przed obaleniami...wiec powalczmy z kims kto ma zapasy" wtedy bedziesz jednoczesnie trenowal to co potrzebujesz i przygotujesz sie do walki."

 

Wielu managerów patrzy na takie coś jako "cherry picking", dobieranie sobie przeciwników pod zawodnika.

 

"Co do budowy 18latka - sa ogolnie dwa sposoby na sam build. Pierwszy, ktory ja preferuj - dajesz maks w jedna ze sztuk walki a potem secondariesy ktore podlegaja pod ta sztuke walki - np. Muay Thai -> Kicks, clinchwork, knees. Wrestling -> TD, TDD, GnP itp. wtedy zawodnik jest na wejsciu silny w tym co robi i mozesz skupic sie na innych aspektach

 

Drugi sposob, ktory wiem ze sprawdza sie wielu dobrym managerom - praktycznie odwrotnosc poprzedniego. Dajesz maks w jedna ze sztuk walki, ale secondariesy dajesz inne. Np. robiac zawodnika Muay Thai unikasz kopniec i klinczu. Po co? Bo kiedy trenujesz kicksy i clinchwork to rosnie ci muay thai - i z Wonderful robi sie Exceptional/Sensetional (odpowiednio 12 -> 13/14) wiec to tez jest przydatne."

 

Jak dla mnie pierwszy sposób lepszy. Aczkolwiek można też połączyć pierwszy z drugim, co będzie bardziej efektowne. Obecnie mam jednego zawodnika stworzonego i rozwijanego pod drugą opcję, nie jestem z niej zadowolony gdyż zawodnik będzie gotowy do walki za 1-3 miesiące.

 

"Co do physicalsow - tu tez sa dwie szkoly. Albo full cardio, i mozesz trenowac bez problemow ale musisz poswiecic czas na CT (tez sposob ktory mimo wszystko preferuje) albo 1 w cardio i reszte dajesz w inne physicalsy i zaczynasz od wytrenowania kondycji na 13/14. Unikaj dawania na poczatku sily - bardzo, bardzo latwo ja wypracowac w krotkim czasie z suplementami Q160."

 

Pierwsza lepsza. Patrząc na to iż zawodnik 18 letni ma fast learning hidden bez żadnej % kary ustawiając 10 do kondycji marnuje się 2-3 tygodnie na zrobienie odpowiedniego cardio.

 

Jest bardzo mała różnica między działaniem suplementów o jakości 159 i 160. Ja korzystam ze 160, jednakże dla kogoś kto woli oszczędzić 159 będą wystarczające.

 

"Uwzglednij tez ze wyzszy zawodnik bedzie mial wiekszy zasieg - ale im wysocy zawodnicy w nizszych kategoriach wagowych sa latwiej nokautowani. Podobnie jesli musza zrzucac duzo wagi. Nawet jesli nie maja z tym problemu z powiedzmy z 220 zrzucaja do 205, to wciaz ich to oslabia. Odwrotnie z kolei - nizszy zawodnik, ale ciezszy ma bonus do siły nokautu. Nie ma tego wiele, ale zawsze o cos. Dlatego ostatnio coraz wiecej zawodnikow ponizej 178-180 cm w kategoriach 205 i 265. To ma jednak tez swoj oczywisty minus - jest sie mniejszym i dysponuje sie mniejszym zasiegem. Choc co prawda sa zawodnicy ktorym to nie przeszkadza w niczym."

 

Niektórzy też robią, jak ja to nazywam "ołówków". Zawodnik wysoki o niskiej wadze. Jest jeden manager który z dużym sukcesem operuje takimi zawodnikami. Jeden z topowych zawodników ma 1.81 m wzrostu i 171 lbs wagi.

Link to comment
Share on other sites

"Wystarczy odpowiedni build i mozesz jednoczesnie walczyc i trenowac. Sprawa jest tez taka ze nie bedziesz nim walczyc co dwa dni. Jesli chcesz nim walczyc to potrzebujesz okolo 4-5 tygodni przerw miedzy walkami. Dobrze jest wtedy dobierac odpowiednio walki - na zasadzie "musze rozwinac obrone przed obaleniami...wiec powalczmy z kims kto ma zapasy" wtedy bedziesz jednoczesnie trenowal to co potrzebujesz i przygotujesz sie do walki."

 

Wielu managerów patrzy na takie coś jako "cherry picking", dobieranie sobie przeciwników pod zawodnika.

 

"Co do budowy 18latka - sa ogolnie dwa sposoby na sam build. Pierwszy, ktory ja preferuj - dajesz maks w jedna ze sztuk walki a potem secondariesy ktore podlegaja pod ta sztuke walki - np. Muay Thai -> Kicks, clinchwork, knees. Wrestling -> TD, TDD, GnP itp. wtedy zawodnik jest na wejsciu silny w tym co robi i mozesz skupic sie na innych aspektach

 

Drugi sposob, ktory wiem ze sprawdza sie wielu dobrym managerom - praktycznie odwrotnosc poprzedniego. Dajesz maks w jedna ze sztuk walki, ale secondariesy dajesz inne. Np. robiac zawodnika Muay Thai unikasz kopniec i klinczu. Po co? Bo kiedy trenujesz kicksy i clinchwork to rosnie ci muay thai - i z Wonderful robi sie Exceptional/Sensetional (odpowiednio 12 -> 13/14) wiec to tez jest przydatne."

 

Jak dla mnie pierwszy sposób lepszy. Aczkolwiek można też połączyć pierwszy z drugim, co będzie bardziej efektowne. Obecnie mam jednego zawodnika stworzonego i rozwijanego pod drugą opcję, nie jestem z niej zadowolony gdyż zawodnik będzie gotowy do walki za 1-3 miesiące.

 

"Co do physicalsow - tu tez sa dwie szkoly. Albo full cardio, i mozesz trenowac bez problemow ale musisz poswiecic czas na CT (tez sposob ktory mimo wszystko preferuje) albo 1 w cardio i reszte dajesz w inne physicalsy i zaczynasz od wytrenowania kondycji na 13/14. Unikaj dawania na poczatku sily - bardzo, bardzo latwo ja wypracowac w krotkim czasie z suplementami Q160."

 

Pierwsza lepsza. Patrząc na to iż zawodnik 18 letni ma fast learning hidden bez żadnej % kary ustawiając 10 do kondycji marnuje się 2-3 tygodnie na zrobienie odpowiedniego cardio.

 

Jest bardzo mała różnica między działaniem suplementów o jakości 159 i 160. Ja korzystam ze 160, jednakże dla kogoś kto woli oszczędzić 159 będą wystarczające.

 

"Uwzglednij tez ze wyzszy zawodnik bedzie mial wiekszy zasieg - ale im wysocy zawodnicy w nizszych kategoriach wagowych sa latwiej nokautowani. Podobnie jesli musza zrzucac duzo wagi. Nawet jesli nie maja z tym problemu z powiedzmy z 220 zrzucaja do 205, to wciaz ich to oslabia. Odwrotnie z kolei - nizszy zawodnik, ale ciezszy ma bonus do siły nokautu. Nie ma tego wiele, ale zawsze o cos. Dlatego ostatnio coraz wiecej zawodnikow ponizej 178-180 cm w kategoriach 205 i 265. To ma jednak tez swoj oczywisty minus - jest sie mniejszym i dysponuje sie mniejszym zasiegem. Choc co prawda sa zawodnicy ktorym to nie przeszkadza w niczym."

 

Niektórzy też robią, jak ja to nazywam "ołówków". Zawodnik wysoki o niskiej wadze. Jest jeden manager który z dużym sukcesem operuje takimi zawodnikami. Jeden z topowych zawodników ma 1.81 m wzrostu i 171 lbs wagi.

Co do dobierania walk - dlatego wyjaśniłem o co mi chodzi :) Nie o łatwe walki, ale o takie które są nam "po drodze" z rozwojem zawodnika.

 

Wiem że obie metody trenowania primaries/secondaries są równie popularne wśród lepszych managerów a co do physicalsów - zgadzam się, zawsze zaczynam z max cardio, nie jestem przekonany do drugiej metody.

 

A olówki...miałem kilku, ale jakoś szału nie było. Ale chętnie się dowiem kto jest na tyle zdolny ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...