Jump to content

Newbie Guide - Czyli to co najważniejsze.


Guest

Recommended Posts

GTFO! xD Why are you stalking me, man? That's creepy! xD

 

A little bird told me that people were mentioning my name so I had to come check it out. I knew I was popular but not this popular.

 

Mały ptaszek wyśpiewał mi że ktoś tu wspomniał moje imię, dlatego musiałem to sprawdzić. Zdaje sobie sprawę że jestem popularny, ale że aż tak?

Link to comment
Share on other sites

Czy rozwój np technik bokserskich podnosi poziom samego boksu? Czy trenowanie samych sparingów podnosi np boks itd czy umiejętności w jakiś sposób również?

Trening np. Punches daje bonus do boksu - w drugą stronę też to działa. Sparring podnosi lekko (i dosłownie mówie LEKKO) wszystkie secondarisy powiązane z boksem. Tak samo dla innych rzeczy. Ale lepiej najpierw trenować secondarisy i z ich pomoca podbijać Primaries'y, bonus do primarisów jest większy a metoda bardziej użyteczna (Na co ci Elite Boxing jeśli twój zawodnik nie umie uderzać?) a potem sparringami podnosić je w górę do końca.

 

Pamiętaj tylko - nie możesz sparować non stop - zawsze musi być minimum 1 sesja przerwy od sparingów. Trenować secondarisy możesz non stop przez tydzień, ale sparingi muszą mieć przerwy między sobą. Dlatego wiele gymów robi to na zasadzie Boks/MT na porannych sesjach, zapasy/BJJ na popołudniowych. I oczywiście nigdy nie sparuj sam - to nic nie daje i tylko tracisz czas. Najlepsza grupa do sparingów to 5 osób - listę sparingów zobaczysz jak klikniesz na Sparring Schedule na głównej stronie gymu. Tam też sprawdzisz ile gwiazdek mają uczestnicy danej grupy. Im więcej gwiazdek, tym lepiej :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie za rady :) poza tym co mógłbyś zaproponować w przy tworzeniu nowego zawodnika. Jaki wzór z tych podanych przez Ciebie w 1 poście jest najbardziej efektywny? W jakiej kategorii najlepiej zacząć?

Kategoria nie ma wielkiego znaczenia. Jak dla mnie dobrze sprawdza się albo czysty grappler (BJJ + wrestling, nie wrestling + BJJ) i MT Clinchraper (clichwork, kicks, knees/elbows - te są najczęściej pomijane na początku, szczególnie przez nowych managerów. Łatwo to wykorzystać, zyskując czas na trening :))

Link to comment
Share on other sites

pierwszy - na maks w lewo, będzie robił wszystko tak jak ma w slidersach, nie ważne co się dzieje. W prawo - w zależności od przebiegu walki będzie zmieniał taktykę, np. jeśli miał powiedziane że ma walczyć w stójce a według niego nie idzie mu tam, będzie probował obalać. OGROMNE znaczenie ma tu jego IQ (Hidden Inteligence)

 

Swing For Fences - jeśli na określoną ilość sekund ( od 0 do 180) będzie przegrywał na punkty to wkłada wszystkie w siły w to żeby skończyć walkę przed czasem, ale jednocześnie staje się łatwiejszy do skończenia sam (mam zawsze to ustawione na 180, bo jeśli i tak przegrywa na punkty, to co mam do stracenia?) Podobno jednak czasem może uważać że przegrywa na punkty, ale jednak wygrywa - czasem mamy do czynienia z dziwnymi decyzjami sędziów ;)

 

Fight For Decision - to samo co u góry, z tym że jeśli wygrywa na punkty to będzie uważał i starał się wytrzymać do decyzji. Jest trudniejszy do skończenia, ale sam też raczej walki nie skończy

 

knockdown follow - czy ma iść do parteru po knockdownie czy dać przeciwnikowi wstać

Link to comment
Share on other sites

TYLKO jeśli jesteś pewny że jesteś w tym lepszy. Jeśli twój przeciwnik jest zapaśnikiem (lepszym od ciebie) a ty masz o wiele lepsze BJJ - allow TD jest pomocne, bo szybciej waka wyląduje w parterze. To jednak jest obusieczny miecz - bo może pozwolić rywalowi wykończyć ciebie szybciej z GnP, aczkolwiek wciąż - jeśli masz dużą przewagę BJJ to warto zaznaczyć, bo w końcu i tak chcesz zapewne wtedy walczyć na dole

Link to comment
Share on other sites

Witam :) super są te porady i ja również chciałbym dostać ich garść :) mój zawodnik http://mmatycoon.com/fighterprofilemanager.php?FID=218620 dostał nieoczekiwaną szansę walki o tytuł z tym zawodnikiem http://mmatycoon.com/fighterprofilepublic.php?FID=218360 Nie tak dawno stoczyli już walkę ze sobą i przegrałem przez decyzję sędziów http://mmatycoon.com/fightcommentary.php?FTID=612453 Jaką taktykę w walce rewanżowej mógłbyś polecić? Do starcia dojdzie jutro wieczorem. Czekam na podpowiedzi :) dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

TYLKO jeśli jesteś pewny że jesteś w tym lepszy. Jeśli twój przeciwnik jest zapaśnikiem (lepszym od ciebie) a ty masz o wiele lepsze BJJ - allow TD jest pomocne, bo szybciej waka wyląduje w parterze. To jednak jest obusieczny miecz - bo może pozwolić rywalowi wykończyć ciebie szybciej z GnP, aczkolwiek wciąż - jeśli masz dużą przewagę BJJ to warto zaznaczyć, bo w końcu i tak chcesz zapewne wtedy walczyć na dole

Proponuje sub-spam. 100 agressive, 100 submissions, 100 finish, 100 stand on the ground 100 sub/strikes na górze. Na dole to samo, poza tym że ustaw sub/strikes na 70-75

 

I zaznacz allows opponents takedowns. Nie wiele poza tym ci zostaje...oczywiście o ile masz Submission Offence.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...