Jump to content

Pytania i odpowiedzi


Ego

Recommended Posts

a i jeszcze pytanko.. gdzie mogę sprawdzić ilu zawodników mogę mieć.. bo mam 10, a obawiam się, że gdzieś gmerając przez przypadek kupiłem(?) miejsce na więcej.. bo 10 to maks, bez kupowania dodatkowych, prawda? no a ciągle mi wyświetla, że mam "You have 1 slots for free agents" jak przeglądam free agentów.. dziwne. wiem, że kiedyś tam się bawiłem, sprawdzałem.. pewnie kliknąłem niechcący i mam 11 slotów.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że zorientowałbyś się gdybyś kupił dodatkowy slot, wymaga to zapłaty gotówką, następuje więc przekierowanie do Paypal. Masz 10 slotów, ale obecnie trwa sezon na wyspie. Możesz więc stworzyć jedenastego zawodnika, ale tylko w rejonie The Island. Nie wiem czy o tym słyszałeś, ale jest to całkiem ciekawa alternatywa. Na wyspę nie da się przelać gotówki do swoich biznesów, nie ma więc prywatnych siłowni. Jest to o tyle fajne, że sytuacja wygląda podobnie jak wówczas gdy startowała gra, nikt nie ma wielkiej kasy więc szanse są równe.

Link to comment
Share on other sites

ah, czyli nie mogę zatrudnić w to miejsce zwykłego wolnego aganta?

o tej wyspie coś tam słyszałem, ale właśnie mniej więcej to co teraz powiedziałeś i nic więcej.. nie do końca wiem, jaka jest idea tego? tzn. dlaczego warto tam się bawić i jak to właściwie zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Niestety, to jedno miejsce jest dodane specjalnie na czas trwania sezonu na wyspie. Gdy sezon się zakończy to jeden slot Ci ubędzie i będziesz mógł zadecydować czy chcesz zatrzymać zawodnika z wyspy czy się go pozbyć. Gdy masz zajęte wszystkie sloty musisz zwolnić jednego z zawodników.

Wyspa jest o tyle ciekawa, że jak wcześniej wspominałem masz możliwość stworzenia dodatkowego zawodnika, w dodatku wyspa nie daje nikomu przewagi ze względu na posiadaną kasę. Menadżerowie nie mają możliwości dofinansowywanie swoich biznesów i zawodników środkami spoza wyspy. Nie ma więc prywatnych siłowni, każdy musi używać publicznej. Dzięki temu nikt na starcie nie ma przewagi, liczą się umiejętności menadżerów.

Zawodnika na wyspę tworzysz dokładnie tak samo jak innych, wystarczy zamiast rzeczywistego miasta wybrać jako miejsce bazowe "The Island".

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

jeszcze pytanko, bo nie ogarniam tego zwalniania zawodników..

 

jest napisane w opcjach vipowskich, że mogę: "Release one fighter every 15 days instead of 30"

 

czyli jednego na 15 dni mogę zwolnić? bo tak z tego wynika.. a z tego co robię w grze wydaje się, że wcale nie ma takiego ograniczenia, bo zwolniłem np.

 

06 Jan, 2016 Wednesday - Released the fighter - Saul Singer

12 Jan, 2016 Tuesday - Released the fighter - Chin Of A Girl

18 Jan, 2016 Monday - Released the fighter - Firnanda Talha

 

i jak widać między zwalnianiem kolejnych zawodników, wcale nie mijało te 15 dni.. zastanawiałem się, czy to mi automatycznie nie zżerało dni vip ale raczej nie i chyba by zwalniać w taki przyspieszony sposób płacąc dniami vip trzeba wejść w odpowiednie menu..

 

więc.. jak to wyjaśnić, jak to jest w końcu?

Link to comment
Share on other sites

Ja z całą pewnością muszę czekać 15 dni by zwalniać kolejnego zawodnika. Inaczej płacę to do dniami VIP. Faktycznie jest tak, że z menu "My fighters" nie da się zwolnić zawodników za VIP. Wyświetla się komunikat ile dni musimy odczekać lub ile dni VIP będzie nas kosztowało wówczas kolejne zwolnienie, na końcu komunikatu znajduje się link. Pod tym linkiem możesz zwalniać zawodników za dni VIP.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja z całą pewnością muszę czekać 15 dni by zwalniać kolejnego zawodnika. Inaczej płacę to do dniami VIP. Faktycznie jest tak, że z menu "My fighters" nie da się zwolnić zawodników za VIP. Wyświetla się komunikat ile dni musimy odczekać lub ile dni VIP będzie nas kosztowało wówczas kolejne zwolnienie, na końcu komunikatu znajduje się link. Pod tym linkiem możesz zwalniać zawodników za dni VIP.

no to ja chyba załapałem się na jakiegoś buga, ale nie narzekam - tak czy tak wywalić ich chciałem :P

Link to comment
Share on other sites

mam kolejne pytanko.. a w zasadzie prośbę o wytłumaczenie mi tego..

otóż mój zawodnik, którego co dopiero stworzyłem - 18 letni Izuagbe "Izu" Olisadebe stoczył tę oto walkę w QFC, z tym 25 latkiem.. okej, spodziewałem się przegranej, ale ani jednego skutecznie zadanego ciosu??? :o

no tego nie ogarniam, bo mój to typowy bokser (stworzony zresztą wg Twojego Ego poradnika tutaj zamieszczonego), z Wonderful punches i Wonderful boxing, a tamten wcale nie unikał stójki, ale przez większość czasu klinczował, niemniej boxing miał gorszy, bo (10) superb, a okładał mojego jak chciał i to nawet mimo tego, że i striking defense mój ma Wonderful... czyżby cały przebieg tej walki i wszystko to można było wyjaśnić wyłącznie tamtego skillem w Clinchwork? on ma aż tak duże znacznie, że zneutralizował kompletnie skille mojego zawodnika?

no najdziwniejsze jest to, że ani jeden cios skutecznie nie doszedł.. tamten wszystkiego uniknął. trochę dołujące jeśli stworzyło się typowego punchera, którego to właśnie jedyna i główna broń :/

Link to comment
Share on other sites

Racja Deamon, tym wypadku atrybuty fizyczne mogły odegrać dużą rolę. Z tego co widzę to nie zadałeś nawet jednego celnego ciosu :P Inna sprawa to taktyka, jeśli nie zmieniałeś nic po walce to możesz wrzucić screena, a spróbujemy przeanalizować w czym leży problem.

Poza tym z tego co wiem, to klincz jest odrębną płaszczyzną walki, rolę odgrywają tu Clinchwork, atrybuty fizyczne oraz Knees oraz Elbows.

Poza tym skoro to był zawodnik w wieku 18 lat warto było sprawdzić go wcześniej... Gdy jego umiejętności nie osiągnęły pułapu 1000 punktów. Walka testowa pokazała, że Twój zawodnik ma dobrą szczękę, zgarnął prawie 70 ciosów na głowę nim padł, w dodatku jest pewny siebie, jego morale mimo porażki są wysokie. Jeśli szybko się uczy to jest to moim zdaniem zawodnik wart zatrzymania.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

a to faktycznie, mogła być właśnie kwestia tych cech fizycznych, zapomniałam o nich :D

 

taktykę moim zdaniem ustawiłem dobrą - taką by na maksa po prostu wykorzystać te mocne cechy mojego "stójkowicza", trzymanie się na dystans, unikanie obaleń i ataki pojedynczymi ciosami - prawie bez kombinacji. tutaj to za bardzo nie było większej filozofii.

 

 

 

Poza tym z tego co wiem, to klincz jest odrębną płaszczyzną walki, rolę odgrywają tu Clinchwork, atrybuty fizyczne oraz Knees oraz Elbows.

 

 

 

ale z tego co widzę w tej walce to gość w klinczu zadawał raczej ciosy bokserskie i lał mojego.

więc takie pytanko na boku już.. czy więc można stworzyć takiego "klinczera" - boksera, zamiast w klinczu stawiać na MT? :)

 

 

 

Poza tym skoro to był zawodnik w wieku 18 lat warto było sprawdzić go wcześniej... Gdy jego umiejętności nie osiągnęły pułapu 1000 punktów.

no właśnie po to te walkę ustawiłem - zaraz po stworzeniu zawodnika. pechowo trafił na 25latka.. i spodziewałem się przegranej. natomiast zdziwiło mnie to 0 dochodzących ciosów. żadnego ciosu skutecznego.

Link to comment
Share on other sites

jeszcze jedno.. w jakich godzinach trwają sesje treningowe? domyślam się, że czas lokalny jest tu zachowany i w różnych miastach różnie, ale pytam o te ogóle ramy czasowe dla treningu am i pm.

kiedy koniec zwłaszcza - bym miał pewność, np. zmieniając supla, że nie załapię się z nim na tę poprzednią sesję.

Link to comment
Share on other sites

a to faktycznie, mogła być właśnie kwestia tych cech fizycznych, zapomniałam o nich :D

 

taktykę moim zdaniem ustawiłem dobrą - taką by na maksa po prostu wykorzystać te mocne cechy mojego "stójkowicza", trzymanie się na dystans, unikanie obaleń i ataki pojedynczymi ciosami - prawie bez kombinacji. tutaj to za bardzo nie było większej filozofii.

 

 

 

 

ale z tego co widzę w tej walce to gość w klinczu zadawał raczej ciosy bokserskie i lał mojego.

więc takie pytanko na boku już.. czy więc można stworzyć takiego "klinczera" - boksera, zamiast w klinczu stawiać na MT? :)

 

 

no właśnie po to te walkę ustawiłem - zaraz po stworzeniu zawodnika. pechowo trafił na 25latka.. i spodziewałem się przegranej. natomiast zdziwiło mnie to 0 dochodzących ciosów. żadnego ciosu skutecznego.

 

Do walki w klinczu wystarczy Boxing. Nie wiem jaka jest różnica między MT a Boxing w przypadku klinczu. Nie orientuję się czy się to jakoś przekłada na walkę w klinczu. Z doświadczenia wiem, że zawodnicy zbudowani zgodnie z tym wzorem sprawdzają się. Boxing zazwyczaj lepiej sprawdza się w walce.

W tym wypadku trafiłeś zwyczajnie na lepszego przeciwnika, szanse na wygraną były niewielkie... Zawodnik stworzony jako 25 latek ma na wstępie chyba 950 punktów, więc można go z miejsca testować, Ty powinieneś swojego zawodnika troszkę podciągnąć przed testem, co najmniej do 950 punktów, ale aby nie przekroczyć 1000, który stanowi granice QFC Level 1.

 

jeszcze jedno.. w jakich godzinach trwają sesje treningowe? domyślam się, że czas lokalny jest tu zachowany i w różnych miastach różnie, ale pytam o te ogóle ramy czasowe dla treningu am i pm.

kiedy koniec zwłaszcza - bym miał pewność, np. zmieniając supla, że nie załapię się z nim na tę poprzednią sesję.

 

Z tego co kojarzę trening odbywa się w całym świecie gry o 8.30 i 20.30 GMT.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

takie pytanko mi się nasunęło, co do tego..

 

Ty powinieneś swojego zawodnika troszkę podciągnąć przed testem, co najmniej do 950 punktów, ale aby nie przekroczyć 1000, który stanowi granice QFC Level 1.

 

czy gdzieś mogę sprawdzić tę sumę punktów, którą zawodnik ma w danej chwili? jest gdzieś taka statystyka, czy to trzeba samemu sobie wyliczyć (co byłoby chyba dosyć karkołomne)?

Link to comment
Share on other sites

Posiadacz konta VIP może sprawdzić punkty w Total Skills Graph, znajdziesz go wchodząc w asystenta (literka A, tuż pod banerem VIP w menu. Gdy wejdziesz w Total Skills Graph ukaże Ci się graf sumy punktów Twoich zawodników. Gdy umieścisz kursor myszy na ostatnim punkcie grafu dla konkretnego zawodnika wyświetli się suma punktów.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Posiadacz konta VIP może sprawdzić punkty w Total Skills Graph, znajdziesz go wchodząc w asystenta (literka A, tuż pod banerem VIP w menu. Gdy wejdziesz w Total Skills Graph ukaże Ci się graf sumy punktów Twoich zawodników. Gdy umieścisz kursor myszy na ostatnim punkcie grafu dla konkretnego zawodnika wyświetli się suma punktów.

dziękuję Ego. czyyyli jeśli dobrze patrzę mój 18-sto letni zawodnik Izuagbe Olisadebe (286889) miał w pierwszym tygodniu 747 punktów, a w drugim ma 787. czy to są te liczby? tzn. patrzę na to co trzeba? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...