Jump to content

Newbie Guide - Czyli to co najważniejsze.


Guest

Recommended Posts

Na razie zorientowałem się ze co tydzien wypłacają pieniadze za pisanie na forum :D niby marne grosze ale zawsze to cos :)

 

Strasznie irytujacy jest tez fakt że mozna zwolnić tylko jednego zawodnika na miesiac :P kiedy zaczynałem grac nie do konca wiedziałem jak tworzyc fighterow i teraz cierpię przez to :wheelchair: więc to taka przestroga dla innych nowych graczy zeby najpierw dobrze poczytali zanim stworza komplet zawodnikow

Link to comment
Share on other sites

Na razie zorientowałem się ze co tydzien wypłacają pieniadze za pisanie na forum :D niby marne grosze ale zawsze to cos :)

 

Strasznie irytujacy jest tez fakt że mozna zwolnić tylko jednego zawodnika na miesiac :P kiedy zaczynałem grac nie do konca wiedziałem jak tworzyc fighterow i teraz cierpię przez to :wheelchair: więc to taka przestroga dla innych nowych graczy zeby najpierw dobrze poczytali zanim stworza komplet zawodnikow

 

Coz... Majac konto VIP mozesz ich zwalniac co dwa tygodnie, chociaz masz mozliwosc zrobic to wczesniej ale musisz zaplacic dniami VIP-a.

Znam ten bol :D. Mam obecnie 3 zawodnikow ktorych stworzylem nie majac pojecia jak sie gra. Ale czlowiek uczy sie na wlasnych bledach :P.

 

Bragi~

Link to comment
Share on other sites

A kiedy najlepiej zmieniać ubrania na nowe?

Coz, najlepiej by nie zeszlo do 100. Ja zazwyczaj zmieniam ubranie jak osiaga quality okolo ~120. Jesli moj zawodnik przegra walke to ciuchy zmieniam codziennie po to aby podbic mu morale.

 

Bragi~

Link to comment
Share on other sites

Co do tej zmiany ubran codziennie. to wyrzucasz prawie nowe ubrania do kosza czy wystarczy miec 2 komplety i ubierac je na zmiane?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy obstawial juz ktos zaklady bukmaherskie w tej grze? Bo nie bardzo wiem co oznaczaja te odsy czasem sa -120 a czasem +300 i zupelnie nie wiem o co chodzi. Mogl by mi to ktos troszke rozjasnic?

Link to comment
Share on other sites

Masz zaznaczone kursy amerykanskie. Sam prawde powiedziawszy nie wiem jak to odczytac :D. Sens tych liczb jest taki jak caly amerykanski system metryczny, ktory mozna o kant dupy potluc..

 

Ale wracajac do twojego pytania, mozesz zmienic na normale, ludzkie stawki, wchodzac na bookmakera i w "Odds display" wybrac "Decimal".

 

Bragi~

Link to comment
Share on other sites

im wiecej na plus w liczbie tym wiekszy wspolczynnik, dokładnie ci nie powiem ale mniej wiecej tak jak jest -108 to załozmy na tego zawodnika za 1zl postawiony dostaniesz 1.03 a jak jest +300 to dostaniesz za 1zl 2.60 zalozmy tak to wyglzda

Link to comment
Share on other sites

im wiecej na plus w liczbie tym wiekszy wspolczynnik, dokładnie ci nie powiem ale mniej wiecej tak jak jest -108 to załozmy na tego zawodnika za 1zl postawiony dostaniesz 1.03 a jak jest +300 to dostaniesz za 1zl 2.60 zalozmy tak to wyglzda

 

Wole sobie ustawic kursy w decimal niz liczyc po amerykansku. Lepiej sobie ulatwiac zycie nie utrudniac :)

 

Bragi~

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Negatyw za bycie wrednym, niemilym i za hejtowanie proby wyjasnienia napisanego przez innego gracza! :D

Wyjasnienie bylo takie sobie, z calym szacunkiem dla wyjasniajacego. Uczenie sie czegos co zbedne i utrudnianie sobie zycia sa nie dla mnie. A ja nie hejtowalem tylko uwydatnilem swoje preferencje co do wyswietlanych kursow. Daj mi jeszcze jednego minusika i zgadnij gdzie je mam i co o nich sadze. Wstukaj sobie w wiki slowko "wredny" moze przyswoisz definicje. :) (to ostatnie zdanie mozna na upartego okreslic jako wredne).

 

Bragi~

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tez sie powyglupiam...

Negatyw za bycie wrednym, niemilym i za hejtowanie proby wyjasnienia napisanego przez innego gracza! :D

Minus za brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem, braki w wiedzy ogolnej, proba bycia fajnym.

Negatyw za pyskowanie :D

 

Spoko, nudze sie po prostu ;) Nic osobistego, takie tam wyglupy tylko :)

Ludzie inteligenti sie nie nudza. Minus za bezsensowny post, durne uzasadnienie i prezentowana postawe. Sugeruje poczytac jakas ksiazke skoro sie nudzisz. "Kandyda" i "Prostaczka" Voltaira moge polecic z czystym sumieniem. Zawsze mozna jakies wnioski wyciagnac.

 

Bragi~

Link to comment
Share on other sites

Mam pare ksiazek nowych, ktore dopiero odebralem z paczkomatu, ale przez matury nie mialem czasu poczytac :< Na szczescie dzisiaj zdalem ustny polski (19/20 ^^ Kocham temat z moim ukochanym fantasy ^^) i juz koniec! :D

Link to comment
Share on other sites

Mam pare ksiazek nowych, ktore dopiero odebralem z paczkomatu, ale przez matury nie mialem czasu poczytac :< Na szczescie dzisiaj zdalem ustny polski (19/20 ^^ Kocham temat z moim ukochanym fantasy ^^) i juz koniec! :D

 

Po raz ostatni ochodzac od tematu. Skoro lubisz fantasy sprawdz tworczosc Glena Cooka. Pisze bardzo dobre ksiazki. Matura to nic w porownaniu z sesja na stuidach :D

 

Bragi~

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś przetestował nowe opcje w parterze: transitions i escapes i moze coś o nich powiedzieć?

 

Transition odpowiada za zmiane pozycji w parterze i blokowanie przejscia do innej pozycji (w % sukcesu przy blokowaniu zmiany pozycji liczy sie takze defensive grappling)

Escapes odpowiada za ucieczke z parteru.

 

Warto dodac ze samo escapes nie wystarczy. Escapes nie przyda sie jak przeciwnik bedzie mial naszego zawodnika w dosiadzie, z tego wzgledu polecam dla fightera sprawn 'n brawl trenowac takze transition.

 

Bragi~

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja polecam odpuscic Escapes. Czemu? Proste. Nie mozesz uciec jesli przeciwnik jest w dosiadzie - ale mozesz uciec stamtad do polgardy/gardy dzieki Transitions. A stamtad albo wymusic pasywnosc zeby sedzia was podniosl, albo sweepowac stamtad. Sweepy i poddania z gardy i polgardy sa smiesznie czeste i latwe od jakiegos czasu - najprawdopodobniej od ostatnich zmian w silniku gry ;) Wiec polecam skupic sie na transititions - ewentualnie kiedy reszte skilli bedziecie mieli to dodac escapes. Ale zasada jest prosta Transitions > Escapes

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wplyw na morale zawodnika ma kilka czynnikow:

1) Confidence hidden

2) Kilka dni po walce - rezultat walki

3) "Czystosc" quality ubranych przez zawodnika ciuchow. Obecna jakos widoczna jest obok nazwy ubrania w zakladce "Possessions". Po kazdej odbytej sesji treningowej "czystosc" spada o jeden punkt (spodenek i koszulki)

4) By podniesc morale zawodnika zmieniaj mu ciuchy codziennie tak aby jakos nie spadla ponizej 148 az do uzyskania maksymalnego morale

5) "Cleanliness" (czystosc) silowni w ktorej zawodnik trenuje. Kazda czystosc nizsza niz "Pristine" powoduje obnizenie morale u zawodnika

 

Bragi~

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam pytanie,

 

moj zawodnik nalezy do gymu, ktory oferuje bardzo dobre sparingi i warunki do robinia kondycji. Rozwija sie, choc wychodzi mu to coraz gorzej i zastanawiam sie, czy moze nalezaloby zmienic silownie. To ma jakis wplyw?

Moze polecilibyscie jakis gym w amsterdamie, ktory przyjmie zawodnika do treningow? 6 box, 1 mt, 12 wrestling, 11 bjj.

 

Pozdro!

 

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam pytanie,

 

moj zawodnik nalezy do gymu, ktory oferuje bardzo dobre sparingi i warunki do robinia kondycji. Rozwija sie, choc wychodzi mu to coraz gorzej i zastanawiam sie, czy moze nalezaloby zmienic silownie. To ma jakis wplyw?

Moze polecilibyscie jakis gym w amsterdamie, ktory przyjmie zawodnika do treningow? 6 box, 1 mt, 12 wrestling, 11 bjj.

 

Pozdro!

Zdefiniuj "ktory przyjmie zawodnika do treningow". Chodzi Ci o to czy ktos zna/ma prywatna silownie w Amsterdamie i moglby dac inva twojemu zawodnikowi? Im dalej w las tym wiecej drzew. By wbic competent z useless potrzeba mniej sesji niz z competent na remarkable, lecz tu i tu zawodnik awansuje o 5 poziomow skilla, nieprawdaz? Oprocz tego nie wiemy w jakiej silowni trenuje twoj zawodnik, co powoduje iz mozemy sie tylko domyslac.

gym dla zawodnika, ktory bedzie szlifowac stojke

Np. http://mmatycoon.com/gympublic.php?gmid=1788

http://mmatycoon.com/gympublic.php?gmid=683

http://mmatycoon.com/gympublic.php?gmid=2249

W Tokyo jest gym w ktory jest przeznaczony tylko do treningow stojki http://mmatycoon.com/gympublic.php?gmid=1425.

 

Bragi~

Link to comment
Share on other sites

Miejsce do trenowania nie ma wielkiego znaczenia - jedyne co ma jakikolwiek wplyw to ilosc ludzi tam i stan czystosci + stan ekwipunku przy treningach cardio/weight i yoga.

 

Jesli powoli sie rozwija to albo sala jest przeludniona albo zawodnik ma slaba predkosc nauki ktora z wiekiem bedzie jeszcze bardziej spadac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...